Disfunkcija mišic medeničnega dna (urinska inkontinenca):
Izvajanje usmerjenih vaj, vključno s Keglovimi vajami, je ključnega pomena za krepitev teh mišic, saj imajo pomembno vlogo pri stabilizaciji jedra. Integrativna medicina uporablja specializirane tehnike za optimizacijo celičnega zdravja, izboljšanje mišičnega tonusa in spodbujanje regeneracije živcev v mišicah medeničnega dna. S kombinacijo prilagojenih režimov vadbe, prehranske podpore in tehnik obvladovanja stresa je cilj pristopa okrepiti mišice medeničnega dna, izboljšati koordinacijo mišic in ublažiti simptome urinske inkontinence, kar prispeva k dolgoročnemu zdravju in dobremu počutju medenice.
Pooperativna rehabilitacija:
Integrativna medicina se pri pooperativni rehabilitaciji osredotoča na optimizacijo mehanizmov celične obnove, spodbujanje regeneracije tkiva in zmanjševanje pooperativnih vnetij. Z vključitvijo specializirane fizioterapije, prilagojene prehranske podpore in tehnik za zmanjševanje stresa je cilj tega pristopa olajšati pravilno celjenje, izboljšati prožnost tkiv in izboljšati splošno okrevanje, kar prispeva k dolgoročnemu pooperativnemu dobremu počutju in funkcionalnosti.
Vnetje tetive:
Podobno kot pri osteoartritisu si prizadevamo optimizirati procese celične obnove, zmanjšati vnetne odzive in spodbuditi regeneracijo tkiva v prizadetih tetivah. Z vključitvijo prilagojene fizioterapije, ciljno usmerjene prehranske podpore in tehnik obvladovanja stresa je cilj pristopa ublažiti simptome, podpreti zdravje tetiv ter izboljšati splošno mišično-skeletno funkcijo in gibljivost.
Sindrom zapestnega prehoda:
Ukrepi integrativne medicine pri sindromu zapestnega prehoda so usmerjeni na celične in živčne mehanizme, ki so podlaga za kompresijo živca in vnetje. Ta pristop vključuje prilagojeno fizikalno terapijo, ergonomske spremembe in posebna prehranska dopolnila za lajšanje simptomov, izboljšanje delovanja živcev ter izboljšanje splošne gibljivosti in delovanja zapestja, pri čemer se osredotoča na optimizacijo prevodnosti živcev, zmanjšanje celičnega vnetja in spodbujanje regeneracije tkiva.
Poškodbe rotatorne manšete:
Integrativna medicina se pri poškodbah rotatorne manšete osredotoča na optimizacijo mehanizmov celičnega popravila, izboljšanje delovanja mitohondrijev in zmanjšanje oksidativnega stresa v prizadetih mišicah. Z izvajanjem prilagojene fizikalne terapije, ciljno usmerjenih prehranskih ukrepov in specializiranih dodatkov je cilj pristopa spodbuditi regeneracijo tkiva, zmanjšati vnetja ter izboljšati splošno stabilnost in funkcionalnost ramenskega sklepa.
Zamrznjena rama:
Zamrznjeno ramo je najbolje zdraviti tako, da delujemo na celične vnetne poti in krepimo mehanizme za obnovo tkiva. S kombinacijo prilagojene fizikalne terapije, ciljno usmerjene prehranske podpore in tehnik za zmanjševanje stresa je cilj pristopa zmanjšati vnetje, spodbuditi regeneracijo tkiva in obnoviti optimalno gibljivost prizadetega ramenskega sklepa, kar pripomore k dolgoročnemu olajšanju in izboljšanju funkcionalnosti.
Golf komolec:
Naši posegi za golf komolec se osredotočajo na optimizacijo celičnega okolja z usmerjenimi protivnetnimi strategijami, izboljšanje delovanja mitohondrijev in spodbujanje obnove tkiva. Z vključitvijo prilagojenih režimov vadbe, prilagoditve prehrane in specializiranih dodatkov je cilj pristopa zmanjšati vnetje, spodbuditi regeneracijo tkiva in izboljšati splošno funkcionalnost prizadetih mišic in tetiv.
Teniški komolec:
Integrativna medicina pristopi k zdravljenju teniškega komolca tako, da se loti osnovnih vnetnih procesov na celični ravni. Z optimizacijo mehanizmov celične obnove, modulacijo oksidativnega stresa in spodbujanjem celjenja tkiv ta pristop uporablja prilagojeno fizikalno terapijo, spremembe prehrane in posebne dodatke za zmanjšanje vnetja in olajšanje regeneracije tkiva na prizadetem območju, kar spodbuja dolgoročno okrevanje in izboljšano funkcionalnost.
Išias:
V kliniki Maha uporabljamo integrativno medicino za odpravljanje osnovnega vzroka išiasa s poudarkom na obnovi optimalnega delovanja živcev, izboljšanju celične komunikacije in spodbujanju regeneracije živcev. S kombinacijo prilagojenih režimov vadbe, ciljno usmerjene prehranske podpore in tehnik obvladovanja stresa je cilj pristopa zmanjšati vnetje živcev in izboljšati splošno delovanje mišično-skeletnega sistema ter tako ublažiti simptome išiasa
Lumbago (kronična bolečina v spodnjem delu križa):
Cilj integrativne medicine je obravnavati to stanje s poudarkom na izboljšanju celičnega zdravja, vključno z optimizacijo delovanja mitohondrijev in izboljšanjem potenciala celičnih membran. Z izvajanjem prilagojenih prehranskih ukrepov, ciljno usmerjene fizikalne terapije in tehnik za zmanjševanje stresa je cilj pristopa ublažiti vnetje in podpreti regeneracijo tkiv na prizadetih območjih, kar spodbuja dolgoročno olajšanje in večjo mobilnost
MAHA
Slovenska cesta 54, 1000 Ljubljana, Slovenija, Europe
Tel. +386 51 248 888
e-pošta: info@maha.clinic
Pon, tor, sre: 8:00 – 15:00
Čet: 12:30 – 20:00
Pet: 8:00 – 13:30
© Avtorske pravice 2024 – Maha / izdelava strani visualbraingravity