Jesensko razstrupljanje

Jesensko razstrupljanje


Ko se bliža jesen, se narava graciozno spreminja in se pripravlja na izzive prihajajoče zime. To obdobje sprememb nam ponuja dragocen opomnik: tako kot se narava prilagaja, moramo tudi mi sprejeti ukrepe za zaščito svojega zdravja in okrepiti našo obrambo za hladne mesece, ki so pred nami.

Poleti se v naših telesih kopiči Pitta doša – kombinacija elementov ognja in vode. Toplota zgodnjega poletja prinaša energijo in vitalnost, vendar do konca sezone pogosto začnemo čutiti suhost, utrujenost in celo občutek izgorelosti, podobno kot trava, ki je prestala močno poletno vročino.

Ko nastopi jesensko hladnejše in bolj nepredvidljivo vreme, začne Vata doša naraščati. Ta premik lahko povzroči neravnovesja, ki vodijo do težav, kot so povečana tesnoba, suha koža, otrdeli sklepi in prebavne težave. Še bolj zaskrbljujoče je, da se lahko naša vitalna esenca, ki uravnava našo imunsko moč izčrpa prav takrat, ko se začne sezona prehladov in gripe.

Pristop k razstrupljanju telesa na Maha – Integrativna medicina in zobozdravstvo

V Maha smo specializirani za celostne pristope k dobremu počutju, predvsem za podporo telesu ob sezonskih spremembah in preprečevanje pojava bolezni. Ena od naših temeljnih praks je razstrupljanje, ki pomaga telesu izločati nakopičene toksine ter mu povrne ravnovesje in vitalnost.
Razstrupljanje ni univerzalen pristop. Uporabljamo napredne znanstvene laboratorijske teste – analizo vzorcev blata, urina in krvi – za oceno edinstvene toksične obremenitve vsakega pacienta. Pri tem sodelujemo z integrativnim medicinskim laboratorijem Biovis.
Na podlagi teh ugotovitev izvajamo individualiziran protokol razstrupljanja, prilagojen potrebam posameznika, ki spodbuja optimalno zdravje in dobro počutje.

Koraki v Maha k Detox Protokolu

1. Papimi terapija
Naše razstrupljanje se začne z uporabo Papimija, inovativne naprave, ki uporablja nizkofrekvenčne električne impulze za spodbujanje delovanja celic in odstranjevanje toksinov na celični ravni. Z izboljšanjem mikro- in makrocirkulacije Papimi terapija omogoča učinkovito razstrupljanje, s čimer telesu omogoča učinkovitejše izločanje škodljivih snovi.

2. Masaža z zeliščnimi olji s parno savno
Znanstvene raziskave so pokazale, da lipidi (maščobne molekule) učinkovito absorbirajo toksine in proste radikale. V Maha uporabljamo posebej oblikovana ajurvedska zeliščna olja za masaže celega telesa, ki omogočajo, da ta olja prodrejo globoko v celice in vežejo toksine. Temu postopku sledi parna savna, ki spodbuja potenje in pomaga pri izločanju toksinov skozi kožo ter tako poskrbi za temeljito čiščenje.

3. Klistir
Ponujamo vrsto klistir terapij z uporabo vode, olj ali zeliščnih poparkov, odvisno od specifičnih potreb pacienta. Klistir ima ključno vlogo pri čiščenju črevesja, pomaga pri izločanju toksinov ter spodbuja zdravje in obnovo prebave.

Z obravnavo edinstvenih telesnih potreb s tem celovitim procesom razstrupljanja Maha – Integrativna medicina in zobozdravstvo pomaga pacientom okrepiti njihov imunski sistem, uravnovesiti svoje doše za spodbujanje zdravljenja in se pripraviti na prihajajoče sezonske spremembe. Naj vam s podporo integrativne medicine pomagamo zaobjeti jesen z vitalnostjo in milino, pripravljeni na izzive zime.


Pomen lokalno pridelane hrane

Pomen lokalno pridelane hrane


Govor o lokalno pridelani hrani in njenem pomenu je danes vse bolj prisoten. Ampak kaj to pomeni? Kaj je lokalno? Kje je tu smisel? Kako

Praktično rečeno lahko trdimo, da je lokalno pridelana hrana na začetku najprej pri nas doma, začenši s tem kar sami vzgajamo in pridelujemo na domačem vrtu ali celo balkončku. Nadalje lahko govorimo o pridelavi, ki je prisotna neposredno v skupnosti, katere del smo. Ali je to občina, regija, država ali polotok je popolnoma arbitrarno in odvisno od posameznika – na splošno pa lahko rečemo, da je lokalna hrana tista, ki od njive do krožnika potuje kar najkrajši čas. Seveda lahko že na tej točki navežemo pojem lokalnega na koncept trajnostnega razvoja oziroma trajnostnega kmetijstva.
Slednje vključuje načine pridelave hrane, ki so v mnogih ozirih veliko bolj zdrave od konvencionalne industrijske pridelave, ne škodijo okolju, spoštujejo delavce, so humane do živali in povrh vsega omogočajo kmetovalcem življenje.

Gre za vsakodnevno vpletenost posameznika v globalna ekološka in socialna vprašanja, na katera pa lahko odgovarjamo le lokalno in trajnostno.

Trajnostni razvoj je način družbenega življenja, ki dela za danes s tem, da ne pozablja na jutri. Tega vsakdanje prakse pridelave hrane (pa tudi gospodarstvo nasploh) pač ne počno, ker v mnogih ozirih to ne prinaša dobička v ekonomskem smislu.
Trajnostni razvoj je model, ki s skrbjo za danes teži k ohranjanju in zagotavljanju najboljših možnosti za zanamce. Vključuje tako skrb za ohranjanje okolja, povečanje socialne blaginje, trajnostni razvoj podeželja in moderni urbanizem.

Ali ni to tudi dobiček? S tem, ko mislimo globalno in trajnostno, delujemo lokalno. Lokalna pridelava hrane pomeni:
– izboljšanje prehranskih navad z upoštevanjem sezonskosti, svežine izdelkov ter spodbujanje raznovrstnosti lokalne ponudbe;
– razvoj skupnosti tako v ozirih socialne kot ekonomske blaginje;
– ekološki pristop do okoljevarstvenih zadev (manj transporta in posledično manj odpadkov). Podprimo lokalno, podprimo trajnostno.

Tudi v Bistro MAHA se poslužujemo kolikor je le mogoče lokalne ali vsaj regionalno pridelane hrane ter ekološke kjer in ko je mogoče.
Podprimo lokalno, podprimo trajnostno!